Sheffield United |
2 – 0 |
Barnsley Barnsley |
Derby County |
1 – 1 |
Coventry City
Coventry City
|
Bristol City |
2 – 2 |
West Brom West Brom |
Huddersfield |
0 – 3 |
Bournemouth Bournemouth |
Hull City |
1 – 3 |
Luton Town Luton Town |
Reading |
1 – 0 |
Blackburn Rovers Blackburn Rovers |
Stoke City |
2 – 0 |
Millwall Millwall |
Swansea |
0 – 0 |
Birmingham City Birmingham City |
Monza |
1 – 0 |
Crotone Crotone |
Parma |
0 – 0 |
Lecce Lecce |
Ternana |
3 – 0 |
Alessandria Alessandria |
Reggina |
1 – 0 |
Cosenza Cosenza |
L.R. Vicenza Virtus |
21 : 00 |
Ascoli Ascoli |
L.R. Vicenza Virtus |
21 : 00 |
Ascoli Calcio 1898 FC Ascoli Calcio 1898 FC |
Frosinone |
2 – 0 |
Benevento Benevento |
Auxerre |
1 – 2 |
Toulouse Toulouse |
Le Havre |
2 – 4 |
Caen Caen |
Union St. Gilloise |
1 – 1 |
Oostende Oostende |
Vizela |
1 – 1 |
Famalicao Famalicao |
Eupen |
1 – 1 |
KV Mechelen KV Mechelen |
Tondela |
2 – 2 |
Arouca Arouca |
Fatih Karagumruk |
3 – 0 |
Kayserispor Kayserispor |
Rizespor |
3 – 2 |
Trabzonspor Trabzonspor |
Academico Viseu |
0 – 1 |
Rio Ave Rio Ave |
CA Fenix |
1 – 1 |
CA Defensores Unidos CA Defensores Unidos |
Royal Excel Mouscron |
1 – 2 |
Deinze Deinze |
SC Heerenveen |
2 – 0 |
Heracles Heracles |
Comunicaciones |
1 – 1 |
Colegiales Colegiales |
Huesca |
1 – 0 |
Burgos CF Burgos CF |
Gamba Osaka |
2 – 3 |
Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka |
Kyoto Sanga FC |
0 – 1 |
FC Tokyo FC Tokyo |
Sanfrecce Hiroshima |
0 – 2 |
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale |
Shimizu S-Pulse |
0 – 0 |
Vissel Kobe Vissel Kobe |
Suwon Bluewings |
2 – 2 |
Gangwon FC Gangwon FC |
Kashima Antlers |
2 – 1 |
Shonan Bellmare Shonan Bellmare |
Urawa Red Diamonds |
4 – 1 |
Jubilo Iwata Jubilo Iwata |
Cerezo Osaka |
2 – 2 |
Consadole Sapporo Consadole Sapporo |
FC Seoul |
1 – 2 |
Jeju United Jeju United |
Jeonbuk FC |
1 – 1 |
Sangju Sangmu Sangju Sangmu |
Yeni Malatyaspor |
0 – 2 |
Kasimpasa Kasimpasa |
Sporting Covilha |
2 – 0 |
Mafra Mafra |
Adana Demirspor |
2 – 1 |
Istanbul Basaksehir Istanbul Basaksehir |
Goztepe |
0 – 2 |
Alanyaspor Alanyaspor |
Real Sociedad B |
1 – 3 |
Mirandes Mirandes |
tiến sỹ Galaxy |
1 – 1 |
SuperSport United SuperSport United |
Penafiel |
1 – 3 |
Farense Farense |
Stellenbosch FC |
21 : 30 |
Bloemfontein Celtic Bloemfontein Celtic |
tiến sỹ Galaxy |
21 : 30 |
SuperSport United SuperSport United |
Stellenbosch FC |
21 : 30 |
Royal AM Royal AM |
Aberdeen |
3 – 1 |
Hibernian Hibernian |
Celtic |
4 – 0 |
Ross County Ross County |
Hearts |
2 – 0 |
Livingston Livingston |
St. Johnstone |
2 – 1 |
Motherwell Motherwell |
St. Mirren |
1 – 2 |
Dundee United Dundee United |
Cartagena |
3 – 0 |
Real Zaragoza Real Zaragoza |
Fuenlabrada |
1 – 0 |
Malaga Malaga |
Kaizer Chiefs |
23 : 00 |
Lamontville Golden Arrows Lamontville Golden Arrows |
Sekhukhune United |
23 : 00 |
Maritzburg United Maritzburg United |
Besiktas |
1 – 1 |
Hatayspor Hatayspor |
CSKA Moscow |
23 : 00 |
Rubin Kazan Rubin Kazan |
Dinamo Moscow |
23 : 00 |
FC Rostov FC Rostov |
FK Akhmat |
23 : 00 |
Lokomotiv Lokomotiv |
FK UFA |
23 : 00 |
Krasnodar Krasnodar |
Nizhny Novgorod |
23 : 00 |
Spartak Moscow Spartak Moscow |
PFC Sochi |
23 : 00 |
Krylya Sovetov Samara Krylya Sovetov Samara |
Ural |
23 : 00 |
Khimki Khimki |
St. Petersburg |
23 : 00 |
Arsenal Tula Arsenal Tula |
FC Ufa |
23 : 00 |
Krasnodar Krasnodar |
St. Pauli |
1 – 0 |
FC Heidenheim FC Heidenheim |
Erzgebirge Aue |
0 – 3 |
Karlsruher SC Karlsruher SC |
A.D.Haag |
1 – 1 |
FC Volendam FC Volendam |
Almere City FC |
2 – 0 |
FC Den Bosch FC Den Bosch |
De Graafschap |
1 – 3 |
MVV Maastricht MVV Maastricht |
Helmond Sport |
4 – 0 |
NAC Breda NAC Breda |
Jong Ajax |
2 – 2 |
FC Eindhoven FC Eindhoven |
Jong FC Utrecht |
0 – 1 |
Jong AZ Alkmaar Jong AZ Alkmaar |
Jong PSV |
3 – 3 |
Roda JC Kerkrade Roda JC Kerkrade |
TOP Oss |
1 – 1 |
Excelsior Excelsior |
Telstar |
1 – 0 |
FC Dordrecht FC Dordrecht |
Blaublitz Akita |
2 – 3 |
Zweigen Kanazawa Zweigen Kanazawa |
Omiya Ardija |
0 – 2 |
Tokushima Vortis Tokushima Vortis |
Seoul E-Land FC |
0 – 0 |
Chungnam Asan FC Chungnam Asan FC |
Albirex Niigata |
2 – 0 |
Ventforet Kofu Ventforet Kofu |
Oita Trinita |
1 – 1 |
Renofa Yamaguchi Renofa Yamaguchi |
FC Ryukyu |
1 – 2 |
Mito Hollyhock Mito Hollyhock |
Busan I’Park |
0 – 2 |
Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons |
Umraniyespor |
0 – 1 |
Altinordu Altinordu |
Fortuna Dusseldorf |
1 – 1 |
Hamburger SV Hamburger SV |
Nuernberg |
19 : 30 |
Dynamo Dresden Dynamo Dresden |
Sandhausen |
0 – 1 |
Hansa Rostock Hansa Rostock |
Schalke 04 |
2 – 1 |
Hannover 96 Hannover 96 |
Fortuna |
19 : 30 |
Hamburger SV Hamburger SV |
Erzurum BB |
1 – 2 |
Samsunspor Samsunspor |
Free State Stars |
20 : 30 |
Hungry Lions FC Hungry Lions FC |
Jomo Cosmos |
20 : 30 |
University of Pretoria University of Pretoria |
Platinum City Rovers |
20 : 30 |
Ajax Cape Town Ajax Cape Town |
Polokwane City |
20 : 30 |
Black Leopards Black Leopards |
Pretoria Callies |
20 : 30 |
Richards Bay Richards Bay |
Royal AM |
20 : 30 |
Venda Venda |
Tshakhuma Tsha Madzivhandila |
20 : 30 |
Venda Venda |
Free State Stars |
0 – 0 |
Hungry Lions FC Hungry Lions FC |
Jomo Cosmos |
0 – 0 |
University of Pretoria University of Pretoria |
Platinum City Rovers |
20 : 30 |
Ajax Cape Town Ajax Cape Town |
Polokwane City |
2 – 3 |
Black Leopards Black Leopards |
Tshakhuma Tsha Madzivhandila |
1 – 3 |
Venda Venda |
Pretoria Callies |
1 – 1 |
Richards Bay Richards Bay |
Akron Tolyatti |
22 : 00 |
FC Rotor Volgograd FC Rotor Volgograd |
Baltika |
22 : 00 |
FC Yenisey Krasnoyarsk FC Yenisey Krasnoyarsk |
Chayka |
22 : 00Dừng |
FC Krasnodar II FC Krasnodar II |
FC Dolgoprudny |
22 : 00 |
Tekstilshchik Tekstilshchik |
FC Orenburg |
22 : 00 |
KamAZ KamAZ |
FC Volgar |
22 : 00 |
Spartak Moscow II Spartak Moscow II |
Fakel Voronezh |
22 : 00 |
Torpedo Moscow Torpedo Moscow |
Metalurg Lypetsk |
22 : 00 |
Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar |
Neftekhimik |
22 : 00 |
Veles Moscow Veles Moscow |
SKA-Khabarovsk |
22 : 00 |
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz |
Tom Tomsk |
22 : 00 |
FC Krasnodar II FC Krasnodar II |
Airdrieonians |
2 – 0 |
Queen’s Park Queen’s Park |
Alloa Athletic |
1 – 0 |
Peterhead Peterhead |
Clyde |
2 – 0 |
East Fife East Fife |
Dumbarton |
0 – 2 |
Falkirk Falkirk |
Montrose |
1 – 2 |
Cove Rangers Cove Rangers |
VVV-Venlo |
0 – 2 |
FC Emmen FC Emmen |
Menemenspor |
3 – 2 |
Boluspor Boluspor |
Iraq |
3 – 1 |
Zambia Zambia |
KFUM Oslo |
0 – 5 |
Viking FK Viking FK |
Police Tero FC |
1 – 1 |
Khonkaen United FC Khonkaen United FC |
Suphanburi FC |
1 – 1 |
Muang Thong United Muang Thong United |
Bangkok United |
3 – 0 |
Chiangrai United Chiangrai United |
Prachuap FC |
1 – 0 |
Ratchaburi FC
Ratchaburi FC
|
Austria Lustenau |
1 – 1 |
SK Rapid Wien II SK Rapid Wien II |
Austria Wien ( A ) |
0 – 0 |
SKN St. Poelten SKN St. Poelten |
SV Horn |
2 – 1 |
SV Lafnitz SV Lafnitz |
Vorwaerts Steyr |
3 – 2 |
Grazer AK Grazer AK |
Amstetten |
1 – 0 |
FC Wacker Innsbruck FC Wacker Innsbruck |
Kapfenberger SV |
2 – 0 |
Dornbirn Dornbirn |
BW Linz |
2 – 0 |
FC Juniors OOe FC Juniors OOe |
Persik Kediri |
0 – 2 |
Barito Putera Barito Putera |
Persiraja Banda Aceh |
0 – 5 |
Persikabo 1973 Persikabo 1973 |
Persebaya Surabaya |
1 – 1 |
Persib Bandung Persib Bandung |
Central Coast Mariners |
4 – 2 |
Macarthur FC Macarthur FC |
Sydney FC |
15 : 45Hoãn |
Melbourne Victory Melbourne Victory |
Sydney FC |
3 – 0 |
Western United FC Western United FC |
Melbourne City FC |
1 – 1 |
Melbourne Victory Melbourne Victory |
Energetik-BGU |
3 – 1 |
FK Vitebsk FK Vitebsk |
Perth Glory |
1 – 4 |
Brisbane Roar FC Brisbane Roar FC |
Neman Grodno |
2 – 0 |
Torpedo Zhodino Torpedo Zhodino |
Belshina Bobruisk |
21 : 00Dừng |
Rukh Brest Rukh Brest |
Dinamo Brest |
1 – 1 |
Shakhtyor Soligorsk Shakhtyor Soligorsk |
Union Magdalena |
0 – 2 |
Cortulua Cortulua |
Millonarios |
1 – 0 |
Once Caldas Once Caldas |
Beroe |
1 – 0 |
CSKA 1948 CSKA 1948 |
FC Tsarsko Selo Sofia năm ngoái |
1 – 1 |
Ludogorets Ludogorets |
Levski Sofia |
1 – 0 |
PFC Lokomotiv Sofia 1929 PFC Lokomotiv Sofia 1929 |
Levski Lom |
0 – 3 |
Spartak Varna Spartak Varna |
Marek Dupnitsa |
0 – 2 |
Sozopol Sozopol |
Minyor Pernik |
1 – 0 |
Sportist Svoge Sportist Svoge |
Yantra |
1 – 1 |
Montana Montana |
FK Septemvri Simitli |
23 : 00Dừng |
Neftochimic Burgas 1962 Neftochimic Burgas 1962 |
NK Hrvatski Dragovoljac |
0 – 0 |
NK Istra 1961 NK Istra 1961 |
HNK Gorica |
1 – 0 |
Rijeka Rijeka |
Hajduk Split |
4 – 0 |
NK Lokomotiva NK Lokomotiva |
Puebla |
2 – 2 |
Club Santos Laguna Club Santos Laguna |
Noravank |
3 – 1 |
FC Noah FC Noah |
Ararat Yerevan |
0 – 1 |
FC Alashkert FC Alashkert |
Solin |
1 – 0 |
Opatija Opatija |
HNK Orijent 1919 |
2 – 1 |
Dubrava Zagreb Dubrava Zagreb |
NK Kustosija |
1 – 1 |
Jarun Jarun |
Penybont |
0 – 0 |
Bala Town Bala Town |
Deportivo Tachira |
1 – 1 |
Academia Puerto Cabello Academia Puerto Cabello |
Aragua FC |
0 – 1 |
Estudiantes Merida Estudiantes Merida |
Banik Ostrava |
1 – 3 |
Karvina Karvina |
Bohemians 1905 |
1 – 2 |
Slovacko Slovacko |
FC Fastav Zlin |
4 – 1 |
Pardubice Pardubice |
MFK Chrudim |
0 – 0 |
Opava Opava |
Trinec |
4 – 0 |
SK Prostejov SK Prostejov |
Dukla Praha |
0 – 0 |
FK MAS Taborsko FK MAS Taborsko |
MFk Vyskov |
2 – 0 |
FK Varnsdorf FK Varnsdorf |
Zorya |
00 : 00Hoãn |
Rukh Lviv Rukh Lviv |
Mariupol |
19 : 00Hoãn |
FC Kolos Kovalivka FC Kolos Kovalivka |
Chornomorets Odessa |
22 : 00Hoãn |
FC Minaj FC Minaj |
Chornomorets Odessa |
22 : 00Dừng |
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk |
Inhulets Petrove |
22 : 00 |
FC Olexandriya FC Olexandriya |
FC Obolon Kiev |
22 : 00 |
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk |
Ahrobiznes Volochysk |
22 : 00Hoãn |
Nyva Ternopil Nyva Ternopil |
Alians |
22 : 00Hoãn |
Polissya Zhytomyr Polissya Zhytomyr |
FC Kremin Kremenchuk |
22 : 00Hoãn |
FC Hirnyk-Sport FC Hirnyk-Sport |
FC Obolon Kiev |
22 : 00Dừng |
FC Minaj FC Minaj |
FC Podillya Khmelnytskyi |
22 : 00Hoãn |
Kryvbas Kryvbas |
FC Prykarpattia 1981 |
22 : 00Hoãn |
VPK-Ahro Shevchenkivka VPK-Ahro Shevchenkivka |
FC Uzhhorod |
22 : 00Hoãn |
FC Avanhard Kramatorsk FC Avanhard Kramatorsk |
MFK Mykolaiv |
22 : 00Dừng |
FC Hirnyk-Sport FC Hirnyk-Sport |
Metalist Kharkiv |
22 : 00Hoãn |
Volyn Volyn |
Olimpik Donetsk |
22 : 00Hoãn |
FC Obolon Kiev FC Obolon Kiev |
Esbjerg fB |
0 – 3 |
Lyngby Lyngby |
FC Helsingoer |
3 – 0 |
Jammerbugt FC Jammerbugt FC |
Fredericia |
2 – 2 |
HB Koege HB Koege |
Fremad Amager |
1 – 1 |
Hobro Hobro |
Nykoebing FC |
1 – 4 |
AC Horsens AC Horsens |
Vendsyssel FF |
0 – 1 |
Hvidovre Hvidovre |
Nomme JK Kalju |
1 – 2 |
Flora Tallinn Flora Tallinn |
Narva Trans |
22 : 00Hoãn |
FCI Levadia FCI Levadia |
FC Elva |
2 – 0 |
Harju Jalgpallikool Harju Jalgpallikool |
Ida-Virumaa FC Alliance |
1 – 0 |
Paernu Jalgpalliklubi Paernu Jalgpalliklubi |
Tulevik Viljandi |
2 – 6 |
Nomme United Nomme United |
Viimsi MRJK |
4 – 3 |
Paide Linnameeskond U21 Paide Linnameeskond U21 |
Xamax |
0 – 0 |
Winterthur Winterthur |
FC Vaduz |
0 – 2 |
Thun Thun |
NSI Runavik |
0 – 2 |
B68 Toftir B68 Toftir |
B36 Torshavn II |
1 – 3 |
HB Torshavn II HB Torshavn II |
B71 Sandoy |
21 : 00 |
07 Vestur Sorvagur II 07 Vestur Sorvagur II |
Dila Gori |
2 – 1 |
Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi |
FC Rustavi |
1 – 3 |
FC Shukura Kobuleti FC Shukura Kobuleti |
FC Zugdidi |
2 – 0 |
WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia Tbilisi |
Ferencvaros |
1 – 0 |
Mezokovesd SE Mezokovesd SE |
Zalaegerszeg |
0 – 0 |
Puskas FC Academy Puskas FC Academy |
Gyirmot |
0 – 2 |
Fehervar FC Fehervar FC |
Tabor |
0 – 2 |
Mura Mura |
Maribor |
1 – 0 |
NK Celje NK Celje |
Gorica |
2 – 0 |
NK Krsko NK Krsko |
ND Bilje |
0 – 0 |
Jadran Jadran |
ND Ilirija Ljubljana |
0 – 1 |
NK Krka NK Krka |
Brezice |
1 – 3 |
ND Beltinci ND Beltinci |
Partizan Bardejov |
1 – 1 |
Dubnica Dubnica |
Dukla Banska Bystrica |
4 – 1 |
Puchov Puchov |
Humenne |
1 – 0 |
FC Petrzalka 1898 FC Petrzalka 1898 |
Skalica |
1 – 0 |
FC STK 1914 Samorin FC STK 1914 Samorin |
UCD |
1 – 1 |
Bohemian FC Bohemian FC |
Derry City |
2 – 1 |
St. Patrick’s Athletic St. Patrick’s Athletic |
Drogheda United |
1 – 0 |
Dundalk Dundalk |
Shelbourne |
0 – 3 |
Finn Harps Finn Harps |
Shamrock Rovers |
2 – 2 |
Sligo Rovers Sligo Rovers |
Athlone Town |
1 – 2 |
Galway United FC Galway United FC |
Cobh Ramblers |
0 – 1 |
Bray Wanderers Bray Wanderers |
Wexford FC |
0 – 3 |
Longford Town Longford Town |
TSC Backa Topola |
2 – 1 |
Proleter Proleter |
FK Radnicki 1923 |
0 – 0 |
Radnicki Nis Radnicki Nis |
Napredak |
1 – 3 |
Vozdovac Vozdovac |
Indjija |
0 – 1 |
Timok Timok |
Javor |
1 – 2 |
FK IMT Beograd FK IMT Beograd |
Kabel Novi Sad |
0 – 1 |
Zeleznicar Pancevo Zeleznicar Pancevo |
Loznica |
0 – 1 |
Buducnost Dobanovci Buducnost Dobanovci |
Rad Beograd |
0 – 2 |
FK Mladost Novi Sad FK Mladost Novi Sad |
Radnicki Sremska Mitrovica |
1 – 0 |
FK Graficar FK Graficar |
Zarkovo |
0 – 0 |
Zlatibor Zlatibor |
Zaglebie Lubin |
0 – 4 |
Warta Poznan Warta Poznan |
Pogon Szczecin |
4 – 1 |
Wisla Krakow Wisla Krakow |
Wisla Plock |
1 – 2 |
Slask Wroclaw Slask Wroclaw |
Rakow Czestochowa |
1 – 1 |
Legia Warszawa Legia Warszawa |
Lechia Gdansk |
2 – 0 |
Gornik Leczna Gornik Leczna |
Miedz Legnica |
1 – 1 |
Korona Kielce Korona Kielce |
Widzew Lodz |
0 – 1 |
Odra Opole Odra Opole |
Chrobry Glogow |
2 – 0 |
GKS Tychy 71 GKS Tychy 71 |
Cosmos |
1 – 3 |
Cailungo Cailungo |
La Fiorita Montegiardino |
2 – 1 |
Domagnano Domagnano |
Tre Penne Galazzano |
4 – 3 |
FC Fiorentino FC Fiorentino |
Tre Fiori |
0 – 4 |
Folgore Folgore |
Sabah FK
|
1 – 0 |
Sabail Sabail |
Zira |
0 – 3 |
Qarabag Qarabag |